Kolay Bakım, İlk Günkü Şıklık

Kolay Bakım, İlk Günkü Şıklık

Ahşap, birçok yapı malzemesinin aksine bakım yapılabilmesi özelliği sebebiyle şüphesiz ki farkını açıkça belli etmektedir.

Yıllar sonra bile bir cephe veya deck malzemesi uygulanmış alanların tekrar bir yatırım gereksinimi duyulmaksızın eski görüntüsüne kavuşur olması ahşabı daha cazip hale getirmektedir.

Şirketimizin üretmiş olduğu Thermowood ahşap deck ve cephe malzemelerinin de bakımlarının yapılıyor olması, geleneksel ahşap ürünlerine göre dayanımının arttırılmış olması ve çalışma eğilimlerinin minimuma indirgenmesi sebebiyle novathermowood ürünlerinin uzun seneler boyu kullanımı mümkün olmaktadır.

Geleneksel ahşap türlerinde görülen çalışma eğilimlerinin novathermowood ürünlerinde minimum seviyelere çekilmiş olmasından dolayı ürünlerimizin bakımı da aynı oranda kolaylaşmaktadır. Zaman içerisinde üzerindeki trafikten ve UV ışınlarının etkisinden kaynaklı aşınmalardan kaynaklı grileşmelerin sadece bir yağ bakımı ile tamamen ilk günkü görüntüsüne kavuşabiliyor olması nedeniyle novathermowood deck ürünleri tercih sebebi olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki novathermowood deck malzemelerinin grileşmesinin, ürünlerin dayanımını etkileyen hiçbir faktörü bulunmamakta ve dayanım sınıfını etkilemektedir.

Yapmanız gereken tek şey decklerinizin yüzeyini basınçlı bir su (veya zımpara, kumlama) ile temizlemek, novathermowood decklerinizin tamamen kurumasını bekledikten sonra ahşap koruyucu tedarikçi firmanızın uygulama önerileri doğrultusunda decklerinizi eski görüntüsüne kavuşturmaktır. Novathermowood decklerin bakımı için Solvent bazlı ahşap koruyucu yağlar önerilmektedir.